Menu Zamknij

Warsztaty architektoniczne

27 października w GOKu zagościły warsztaty architektoniczne dla dzieci. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi architektury, a ponadto samodzielnie zaprojektowali budynki i tereny użyteczności publicznej. W ten sposób powstały u nas makiety: szpitala, kwiaciarni, placu zabaw oraz dworca autobusowego. Ich autorzy musieli w swoich projektach uwzględnić również dostępność przestrzeni dla osób z niepełnosprawnościami fizycznymi. Jaki efekt? Sami zobaczcie na załączonych zdjęciach. Już dziś zapraszamy na kolejne, które odbędą się 10 listopada. Dziękujemy UNIfest. Festiwal Projektowania Uniwersalnego za możliwość wzięcia udziału w projekcie.

Projekt warsztatów na temat projektowania uniwersalnego i dostępności Fundacji Meeting od Design Students – Places Foundation został nagrodzony w programie PSE „Wzmocnij Swoje Otoczenie”

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu.