Menu Zamknij

Wakacje z GOK 2024

03.07.2024r. Muzeum paleontologiczne w Lisowicach

Paleontologia? Brzmi jak trudny wyraz z encyklopedii. Ale nie dla uczestników środowej wyprawy do krainy dinozaurów. Ale uwaga!!! Nie pojechaliśmy na plan Jurasic Park'u Stevena Spilberga. Otóż… Byliśmy… Już się domyślacie Tak!!! W Lisowicach!!! Co kryje ta pobliska miejscowość? Jakie plezjozaury, pterodaktyle i inne giganty sprzed milionów lat? Sprawdźcie zdjęcia


04.07.2024r. Warsztaty chemiczne 

Czwartek spędziliśmy na warsztatach chemicznych u nas w GOK-u. Odmierzanie, mieszanie, przelewanie i odlewanie różnych mikstur to specjalność tych wszystkich, którzy w zapisali się na chemiczne zmagania. Było bezpiecznie, ciekawie i naukowo. Kto wie? Może w końcu uda się uzyskać złoto metodą chemiczną i to w naszych murach?

08.07.2024r. Owocowa zagroda w Borownie

Nowy tydzień wakacji rozpoczęliśmy od wyprawy na spotkanie z naturą. Owocowa Przystań ugościła nas jak przystało na specjalistów od sadownictwa.
Niezliczone gatunki drzew, ptaków, warzyw i ziół zachwyciły każdego z uczestników wyjazdu.
Dodatkowo można było zrelaksować się w trakcie gry terenowej. Nie ukrywamy, że cień, który zapewniły korony drzew przydał się jak nigdy!!!

09.07.2024r. Plecionki z wikliny i pająki ze słomy

Wiklina i słoma to hasła wtorkowego przedpołudnia, które upłynęło na warsztatach tworzenia własnych artefaktów z tych dwóch darów natury. Oprócz nauki wyplatania cenne było również uczenie się cierpliwości, bowiem rzemiosło, którym zajmowali się uczestnicy wczorajszych warsztatów okazało się niełatwe. Jakie są efekty rękodzielniczych zmagań?