Menu Zamknij

Relacja z IV Międzywojewódzkiego Amatorskiego Przeglądu Pianistycznego

To już czwarta edycja Międzywojewódzkiego Amatorskiego Przeglądu Pianistycznego.

5 czerwca przesłuchano dwanaścioro uczestników konkursu w trzech kategoriach wiekowych. Wyniki opublikowaliśmy w poprzednim poście.

Przyjazd na konkurs zorganizowany przez nasz GOK to nie tylko okazja do zdobycia nagród oraz zmierzenia się z innymi uczniami. Zarówno rodzice jak i opiekunowie mieli okazję do wzięcia udziału w lekcji pokazowej poprowadzonej przez mgr Ilonę Kall-Szczypiór, przewodniczącą Jury i jednocześnie pedagog prowadzącą klasę fortepianu w częstochowskim Zespole Szkół Muzycznych. Ciekawym punktem programu były także warsztaty, które uczestnikom konkursu pozwoliły rozładować stres i choć na moment zapomnieć o tym, że „jeszcze czeka nas ogłoszenie wyników”. Nie mogło zabraknąć wspólnego obiadu w bardzo przyjaznej, prawie rodzinnej atmosferze.

Cieszymy się, że wydarzenie, które corocznie odbywa się w Gminnym Ośrodku Kultury w Miedźnie, przyciąga młodych pianistów z całego regionu oraz stanowi okazję do wymiany poglądów na temat dydaktyki gry pomiędzy instruktorami, rodzicami oraz samymi uczniami.