Menu Zamknij

Noc Muzeów ’23

Zaczęło się, kiedy było jeszcze widno, a skończyło po północy. Zamieszanie w muzeum? Tak, tak: najlepiej tak to ująć, ale w tym przypadku należy przypisać temu sformułowaniu zdecydowanie pozytywne konotacje.

Nie jest tajemnicą, że sobota 13 maja, a raczej noc z soboty na niedzielę upłynęły pod znakiem Nocy Muzeów. To już tradycja, że nasze Muzeum w Mokrej co roku ma inny pomysł na tę imprezę i co roku jest dobry. Jak to robimy? Najlepiej przyjść i się przekonać, ale w ten deszczowy poniedziałek nie pozostaje Wam nic innego, jak uwierzyć nam na słowo, bo małe święto naszego muzeum jest już za nami.

Warsztaty plastyczne dla dzieci, strategiczne gry planszowe, kiermasz, prelekcje z pokazem umundurowania z różnych epok, projekcje unikatowych filmów dokumentalnych niedostępnych na popularnych platformach, projekcje edukacyjnych filmów dla dzieci, wpisy do pamiątkowej księgi…

To wszystko złożyło się na tamten wyjątkowy wieczór, którego rola dla naszej społeczności jest niezwykle istotna. Obok integracji i przyjemnie spędzonego czasu, Noc Muzeów to okazja do pielęgnowania pamięci o tych, dzięki którym o historii możemy rozmawiać bez skrępowania, ciesząc się wolnością.