Menu Zamknij

Finał Tygodnia Bibliotek ’24

Uczta!!!

Tak w jednym słowie można zawrzeć fenomen zeszłej soboty, kiedy to Biblioteka Publiczna w Miedźnie łącząc siły z GOK-iem zafundowała wszystkim zgromadzonym ucztę pod wieloma względami.

Co tak smakowało? Dużo by wymieniać, ale na plan pierwszy wysunął się koncert „Młynarski i Osiecka na maj”, który zadowolił smakoszy zarówno tekstu jak i muzyki. Kiedy za interpretacje pomnikowych utworów poezji śpiewanej biorą się tacy artyści jak: Justyna Masny, Michał Rorat i Sebastian Janik, publiczność zawsze jest zelektryzowana.

Nie bez znaczenia był anturaż, jaki przygotowaliśmy na to muzyczno-literackie popołudnie. Obcowanie z czytelnictwem dzięki odpowiednim dekoracjom i wystawom stało się wręcz fizyczne. Dało to ulotny i niepowtarzalny klimat, którego zaledwie namiastkę można zachować na fotografiach.

Rozdanie nagród dla najbardziej aktywnych czytelników i osób, które ofiarowały książki naszej bibliotece stanowiło uzasadnione dowartościowanie tych, którzy od lat są z nami związani i dla których mamy zaszczyt pracować.

Tak zwieńczyliśmy Tydzień Bibliotek A.D. 2024